ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ: ви не можете починати шукати «хвилю Вулфа», поки не сформовані точки 1, 2, 3 і 4. Не забувайте, для схеми купівлі точка 3 повинна бути нижче точки I. Для схеми продажу вона повинна бути вищою за точку 1. Крім того, на кращих хвилях точка 4 буде вищою за точку 1 для схеми купівлі і нижче 1 для схеми продажу. Це гарантує, що стану абсолютного втікання ринку немає.
Тепер вивчіть приклади та подивіться, чи зможете ви натренувати своє око почати бачити схему «хвилі Вулфа».
Приклад 15.1 показує, як виглядає "хвиля Вулфа", коли починає формуватися. Точки 1, 2 та 3 вже повинні бути сформовані. Точка 2 має бути мінімумом або максимумом суттєвого коливання. Потім між точками 1 та 3 проводиться лінія тренду. Вона проектує, де ми маємо очікувати точку 5.
ПРИКЛАД 15.1. S&P – 60-хвилинні бари, фрагмент.
Точку 5 сформовано. Ми купимо на розвороті з цієї області і поставимо трохи нижче за близький стоп. Якщо ми прокреслимо лінію тренду з точки 1 до 4, вона повинна дати нам проекцію ціни.
ПРИКЛАД 15.1А. S&P – 60-хвилинні бари, фрагмент.
Ціна досягає мети з потенційним прибутком у 12 пунктів! ПРИКЛАД 15.3. Цукор – 10-тикові бари.
CSCE World Sugar #11 - SBH6
Точка 2 - початкова відправна точка моделі. Мені завжди здається легше починати відлік у цій точці. Потім відходимо назад і знаходимо точки 1 і 3. Не забудьте, що точка 4 повинна бути вищою за точку 1. Прокреслена нами лінія тренду проектує точку 5. На цьому рівні ринок знаходить підтримку, тому ми відкриваємо довгу позицію за ціною ринку і розміщуємо стоп трохи нижче Точки 5. Ринок торгується до своєї мети.
ПРИКЛАД 15.4. S&P – 5-хвилинні бари.
Це приклад «Хвилі Вулфа» на п'ятихвилинному графіку. У цій структурі часу ми знаходимо протягом тижня на ринку S&P від трьох до шести схем. Лінія тренду, що з'єднує точки 1 і 3, проектує нашу область покупки Ринок дуже часто трохи забігає за точку 5, тому ви повинні почекати, поки ціна не розгорнеться вище за лінію тренда, а вже потім відкривати угоду. У даному прикладі ми купуємо за ціною ринку і розміщуємо стоп нижче за мінімум. Ринок потім протягом наступної години зростає на два пункти!
ПРИКЛАД 15.5. Канадський долар – грудень 1995 року.
Точка 2 – відправна для цього відліку. (Ми можемо знайти точку 2 тільки після того, як вже сформувалися точки 1 і 3.) Точка 2 не обов'язково має бути довгостроковим розворотом тренда, достатньо, щоб вона була максимумом чи мінімумом великого коливання.
Мій друг Ден надіслав мені цей графік, коли точка 5 сформувалася. Я похитав головою і сказав, що ринок здавався таким сильним, як міг він упасти! Він мало не дійшов до спрогнозованої лінії. Не думаю, щоб хтось міг уявити цей сценарій у той час. (Зверніть увагу на модель «Сплеск та полиця», з якої впав ринок)
ПРИКЛАД 15.6. Boeing (BA) - 1995 рік
Це приклад на графіку акції. Точка 2 - мінімум великого коливання. Точка 4 нижче точки I. Лінія тренду, що з'єднує 1 і 3, прогнозує точку 5, де ринок досягає цінової мети з точністю до тику! Знову, як із прикладом канадського долара, угода не зовсім досягає спрогнозованої мети на нижній стороні. Однак на цьому падінні в 10 пунктів було безліч можливостей взяти добрий прибуток.
ПРИКЛАД 15.7. SPZ - 10-тикові бари.
ЛІНДА:
Мені знадобився деякий час, щоб набити руку на знаходженні цієї моделі. Тепер я намагаюся шукати їх на всіх графіках. Мені дуже подобається дивитись, як вони розвиваються.
Вагу в моєму офісі спостерігали, як набував обрисів приклад із 60-хвилинними S&P, показаний раніше. Ніхто з нас не міг повірити цьому, коли спрогнозована мета була досягнута. Місцева група послідовників "Хвиль Вулфа" стала факсувати цей графік один одному. Звісно, ніхто з нас не впіймав цілий рух. Декому пощастило, і вони використали цю модель для виходу з короткої угоди в точці 5, але Брайєн практично відкрив довгу позицію прямо на підставі!»
Рашке і Коннорс
|